Logo

AboutGolf jest firmą założoną w Ohio. Jej twórcy, od powstania aż do dziś, poświęcili jej działalność promowaniu i udoskonaleniu techniki gry w golfa w całej jego historii. AboutGolf jest światowym liderem w produkcji symulatorów golfowych przeznaczonych do nauki, doskonalenia już nabytych umiejętności, a dodatkowo do rozrywki biorąc pod uwagę halowe pomieszczenia, jak i warunki domowe. Symulatory te ze względu na zajmowanie niewielkiej powierzchni, mogą być wykorzystywane przez indywidualnych graczy, kluby golfowe oraz duże firmy, których pracownicy podczas przerw, w ramach oderwania się od swojej pracy i tzw. „reset of mind”, mogą zrelaksować się grając w golfa.

Osiągnięcia

AboutGolf jest prekursorem trzech grup oprogramowania Microsoft Golf, Greg Norman i Ultimate Challenge Golf oraz „World Tours” Golf, które są wykorzystywane w większości symulatorów sprzedawanych na całym świecie. Firma zajęła 6 miejsce w rankingu wszystkich firm zajmujących tworzeniem oprogramowania najwyższej klasy, ale jest numerem 1 wśród firm branży golfowej. Pomimo wykorzystania tak innowacyjnej technologii firma AboutGolf nie spoczywa na laurach, ale dąży do większego urealnienia gry w golfa w warunkach halowych. AboutGolf to bez wątpienia #1 na świecie w produkcji symulatorów do gry w golfa. W 2008 roku jako pierwszy wprowadził do sprzedaży, nowy 3Trak Vision System. Jest to system optyczny pozwalający przestrzennie i w trójwymiarze postrzegać pole gry. Wykorzystano go przy produkcji nowych modeli symulatorów SimSurraund i TurboSim. System 3Trak umożliwia śledzenie ruchu piłki i kija poprzez ultra szybką fotografię. Dodatkowo symulatory wyposażone są w SimSensor, który krok po kroku odwzorowuje tor lotu piłki oraz Flight Scope Kudu Power dokładnie mierzący jej rotację. Każdy gracz ma podgląd i może analizować parametry swoich uderzeń dzięki wykorzystaniu sytemu aG Data. System ten w oparciu o technologię aG Fix, która odbiera obraz z 4 kamer zamontowanych wewnątrz kapsuły, stanowi zintegrowaną całość z aG Data, co umożliwia indywidualną analizę wideo.


Oprogramowanie

Pamiętajmy, że oprogramowanie jest bardzo ważnym elementem symulatora i decyduje o jego wydajności. W symulatorach wykorzystywana jest grafika 3D opierająca się o najbardziej zaawansowane technologie. Dzięki niej możliwe jest realne odwzorowanie rzeczywistego pola golfowego zawierającego najmniejsze detale, min.: rzeźbę terenu, poszczególnych obiektów, drzew, itp.. AboutGolf nie jest zwolennikiem oszczędzania wydatków, jak i czasu, podczas projektowania oprogramowania do symulatorów. Stworzenie jednego kursu zajmuje firmie od 14-24 miesięcy, czas ten zostaje poświęcony na dokładne i szczegółowe odwzorowanie wszelkich możliwych danych z terenu określonego pola golfowego z dokładnością do 1 cala. AboutGolf gromadzi tysiące zdjęć danego pola, łącznie ze zdjęciami wykonanymi z powietrza obrazującymi przestrzeń pola.

PGASimulator
123
456

Przyjemność

Symulatory firmy AboutGolf, poprzez realizm gry, stanowią sedno przyjemności, którą możemy czerpać w trakcie ich użytkowania. Przestrzenność, najwyższej klasy oprogramowanie oraz wieloletnie doświadczenie firmy, pomogło stworzyć produkt tak wysokiej jakości. Te podstawowe elementy wyróżniają symulatory AboutGolf od innych konkurencyjnych firm, a przede wszystkim zapewniają potencjalnemu golfiście niezapomniane wrażenia i możliwość rozwijania umiejętności.