Jak wygląda egzamin na kartę rowerową

Możliwość komentowania Jak wygląda egzamin na kartę rowerową została wyłączona 6

Co trzeba wiedzieć o egzaminie na kartę rowerową?

Jazda rowerem jest aktywnością korzystną dla naszego zdrowia. Jednak poruszanie się tym pojazdem wymaga znajomości przepisów. Tylko w takim przypadku będziemy mogli poruszać się rowerem w pełni bezpiecznie. Dokumentem potwierdzającym znajomość niezbędnych przepisów ruchu drogowego jest karta rowerowa.

Kto musi posiadać kartę rowerową?

Karta rowerowa to dokument przeznaczony dla dzieci w wieku od 10 do 18 lat. Posiadacz karty rowerowej może poruszać się rowerem bez asysty osoby dorosłej. Dokument ten też uprawnia do legalnego korzystania z hulajnogi elektrycznej. Otrzymanie karty rowerowej następuje po pozytywnie zdanym egzaminie.

Z czego składa się egzamin?

Jak wygląda egzamin na kartę rowerową? Polega na wypełnieniu testu. Test posiada 25 pytań i trwa 35 minut. Jaki jest zakres tematyczny egzaminu? Poruszane są między innymi zagadnienia dotyczące znaków drogowych, zachowania na ulicy oraz udzielania pierwszej pomocy. Egzamin na kartę rowerową organizowany jest najczęściej w szkołach.

Podsumowując, korzystanie z roweru ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną. Warto jednak zadbać o wszystkie niezbędne formalności. Dzięki temu będziemy jeździć rowerem bez narażania się na mandat.

admin

View all contributions by admin

Similar articles