Odzież jeździecka

Możliwość komentowania Odzież jeździecka została wyłączona 8

Odzież jeździecka – co warto mieć w swojej szafie.

Rozpoczynając przygodę z jazdą konną, poza kilkoma niezbędnymi akcesoriami, zapewniającymi bezpieczne uprawianie tego sportu – takimi jak kask z atestem czy specjalne obuwie – warto mieć w swojej szafie również kilka elementów odzieży jeździeckiej.

Odzież jeździecka jest obecnie łatwo dostępna. Wiele sklepów ma w swojej ofercie ciekawe modele w przystępnych cenach.

Oczywiście, wsiąść na konia można w zwykłych dżinsach, ale stawiając na bryczesy do jazdy konnej, ze specjalnymi wstawkami w miejscach szczególnie narażonych na otarcia, wybieramy komfort, dzięki któremu przejażdżka na końskim grzbiecie będzie o wiele przyjemniejsza.

Ważnym elementem wyposażenia szafy każdego jeźdźca są rękawiczki. One również, jeśli zostały zaprojektowane specjalnie do jazdy konnej, chronią dłonie w newralgicznych miejscach, chroniąc przed otarciami i pęcherzami, które mogą odebrać przyjemność z jazdy a także utrudnić wykonywanie zwykłych codziennych czynności.

W zależności od pory roku i częstotliwości uprawiania tego sportu, warto być świadomym, że odpowiednio dobrana odzież jeździecka to nie tylko podążanie za modą, ale także komfort i bezpieczeństwo.

admin

View all contributions by admin

Similar articles