Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych

Możliwość komentowania Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych została wyłączona 6

Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych

Piłka nożna w Stanach Zjednoczonych nie należy to najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Na kontynencie amerykańskim też nie jest nazywana footballem, ale soccer. Mimo, iż nie jest to dyscyplina najpopularniejsza to wciąż zdobywać coraz to więcej fanów.

O początku piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych można mówić w perspektywie Mistrzostw Świata w piłce nożne organizowanych przez USA w 1994 roku. Zawodowa liga (Major League Soccer) powstała w 1993 roku, na rok przez mistrzostwami. Aktualnie w MLS udział bierze dwadzieścia drużyn, zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i Kanady. Pierwsze rozgrywki, pierwszy sezon rozegrany został w 1996 roku. Wówczas mistrzostw MLS zdobył zespół DC United.
Rozgrywki MLS różnią się nieco od tych rozgrywanych w Europie. Sezon rozpoczyna się w marcu, a kończy w listopadzie. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy. Najpierw rozgrywany jest sezon zasadniczy, w którym każda drużyna rozgrywa 34 spotkania. Następnie rozpoczyna się faza play-off, gdzie w systemie pucharowym wyłaniany jest mistrz ligi.

W lidze MLS gra wiele europejskich i światowych gwiazd. Niestety wybierają oni tę ligę już na zakończenie swojej kariery. Ale dla amerykanów to i tak nie lada atrakcja. W MLS grają m. in. Robbie Keane, Steven Gerrard czy Ashley Cole.

admin

View all contributions by admin

Similar articles